Rolety plisowane – idealne rozwiązanie do każdego pomieszczenia

Rolety plisowane to popularne rozwiązanie w dzisiejszych czasach. Są one łatwe w obsłudze i zapewniają prywatność oraz ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Rolety plisowane to dekoracyjne osłony okienne, które składają się z harmonijki składającej się z poziomych fałdek. Są one montowane na ramie okiennej lub do ściany za pomocą specjalnych uchwytów. Dzięki temu, rolety plisowane zajmują minimalną ilość miejsca i nie przeszkadzają w użytkowaniu okna. W tym artykule dowiesz się, gdzie można zastosować rolety plisowane, jak je dokładnie wymierzyć oraz dopasować do Twojego okna. 

Rolety plisowane – idealne rozwiązanie do każdego pomieszczenia

Rolety plisowane to wszechstronne rozwiązanie, które może być stosowane w wielu różnych pomieszczeniach. Z powodzeniem znajdują zastosowanie zarówno w salonie, sypialni, jak i w łazience czy kuchni. Są one szczególnie polecane do okien o nietypowych kształtach, takich jak trójkąty, owale czy okna łukowe.

Rolety plisowane są także łatwe w utrzymaniu czystości, co jest szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka. Można je łatwo odpylić za pomocą miękkiej szmatki lub odkurzacza, a w przypadku większych zabrudzeń, można je wyprać.

Rolety plisowane na wymiar – jak dokładnie zmierzyć okno?

Rolety plisowane na wymiar to najlepsze rozwiązanie, ponieważ dokładnie pasują do Twojego okna. Jednak aby zamówić rolety plisowane na wymiar, musisz dokładnie zmierzyć swoje okno. Pierwszym krokiem jest zmierzenie szerokości okna. Należy zmierzyć dwa punkty: najszerszy punkt oraz punkt tuż przed ramką okienną. Następnie musisz zmierzyć wysokość okna. Tutaj także należy zmierzyć dwa punkty: najwyższy punkt oraz punkt tuż przed ramką okienną.

Dopasowanie materiału – jak wybrać odpowiedni kolor i tkaninę?

Po dokładnym zmierzeniu okna, pora na wybór odpowiedniego materiału i koloru. Plisy występują w różnych kolorach i tkaninach. Aby dokładnie dopasować materiał do swojego wnętrza, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą kwestią jest rodzaj pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane rolety plisowane. Jeśli są to okna w kuchni lub łazience, należy wybrać tkaninę łatwą do czyszczenia. W salonie czy sypialni można zastosować bardziej eleganckie tkaniny, takie jak jedwab czy satyna. Drugą kwestią jest kolor rolet. Należy wybrać kolor, który będzie pasował do kolorystyki wnętrza.

Podsumowanie

Rolety plisowane to idealne rozwiązanie dla każdego pomieszczenia, a ich duży wybór kolorów i tkanin pozwala na dokładne dopasowanie do wnętrza. Pamiętaj, aby dokładnie zmierzyć swoje okno przed zamówieniem rolet plisowanych. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych problemów związanych z niedopasowaniem rolet do okna.

Rolety plisowane są również łatwe w obsłudze. Można je otwierać i zamykać za pomocą specjalnego mechanizmu. Istnieją także wersje z napędem elektrycznym, co pozwala na jeszcze wygodniejszą obsługę. 

Rolety plisowane to także rozwiązanie, które zapewnia prywatność i ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki różnym wariantom materiałów, takim jak np. tkaniny przyciemniające, można uzyskać pożądany efekt w zależności od potrzeb. Plisy nie tylko chronią przed słońcem, ale także zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń, co może wpłynąć na komfort użytkowania. Kolejną zaletą rolet plisowanych jest ich estetyka i elegancki wygląd. Dzięki ich delikatnym fałdom oraz stylowym kolorom, można nadać pomieszczeniu nowoczesny i przyjemny wygląd. 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *