Dlaczego warto wybrać rolety plisowane na wymiar?

Rolety plisowane Anles

Rolety plisowane Anles to nowoczesna, praktyczna i niezwykle efektowna ozdoba okna. Plisowane żaluzje skutecznie zasłaniają wnętrze, chroniąc je przed światłem oraz spojrzeniami ciekawskich sąsiadów. Ich dodatkową zaletą jest możliwość dowolnego ustawienia plis w taki sposób, żeby regulować dopływ i natężenie słońca wpadającego do pomieszczenia oraz zasłaniać wybrane fragmenty okna – dolną, górną lub środkową.

Rolety plisowane – wszechstronne i uniwersalne

Rolety plisowane to rodzaj zasłon okiennych bardzo ściśle przylegających do szyby. Zwijanie i rozwijanie plis odbywa się przy pomocy specjalnych mechanizmów zamontowanych na końcach tkaniny. Niektórymi modelami można sterować za pośrednictwem napędu elektrycznego – wówczas uruchamia się je przez naciśnięcie przycisku na ścianie lub pilocie zdalnego sterowania. Rolety plisowane wyróżnia uniwersalność zastosowania. Można je wykorzystać zarówno w biurach i instytucjach komercyjnych, jak i w domu. Świetnie nadają się do każdego rodzaju pomieszczeń – salonu, kuchni, sypialni, pokoju dziecięcego czy łazienki. Plisy to doskonałe rozwiązanie także do okien dachowych, przeszklonych tarasów oraz ogrodów zimowych. Idealnie współgrają niemal z każdym typem aranżacji we wnętrzu – od minimalistycznych do klasycznych. Wyjątkowo dobrze sprawdzą się w małych mieszkaniach, ponieważ przylegają do okna i nie zabierają cennej przestrzeni.

Z czego składają się plisy?

Plisy składają się z tkaniny, która jest marszczona w harmonijkę w momencie zwijania tworząc charakterystyczne plisy oraz z mechanizmu sterującego. Wybór tkanin jest ogromny. W ofercie Anles dostępnych jest kilkaset materiałów różniących się rodzajem powłoki, strukturą, właściwościami i kolorystyką. Niektóre modele plis wyposażone są w dodatkową warstwę izolacyjną. W Anles jest też szeroki wybór profili do mocowania mechanizmu sterującego. Największy asortyment profili dedykowany jest do najbardziej popularnego typu mocowania rolet, czyli standardowego – od białych, przez metaliczne, srebrne, jasnokremowe po różne odcienie brązu i antracytu do głębokiej czerni. W przypadku mocowania bezinwazyjnego – można zamówić profile białe i brązowe, a montując plisy w oknach dachowych – profile białe, kremowe, srebrne oraz w kolorze naturalnego drewna, dębu lub sosny. Dzięki temu, idealnie dobierzemy kolor profilu do barwy tkaniny rolety plisowanej, na zasadzie podobieństwa bądź kontrastu.

Jak mierzyć okno?

Dobór rolet plisowanych jest łatwy i szybki. Wystarczy podać wymiary i wybrane parametry plis w trakcie składania zamówienia w Anles. Sposób pomiaru okna uzależniony jest od rodzaju mocowania. W przypadku montażu standardowego wystarczy zmierzyć szerokość i wysokość szyby. Jeśli zdecydujemy się na montaż bezinwazyjny należy zmierzyć szerokość szyby z listwami przyszybowymi oraz wysokość całej ramy okiennej. Z kolei zamawiając rolety plisowane do okien dachowych również podajemy wysokość i szerokość szyby.

Jak dopasować materiał plis?

Dobór materiału jest uzależniony przede wszystkich od poziomu zaciemnienia jaki chcemy osiągnąć w pomieszczeniu. W przypadku zapotrzebowania na 100% zaciemnienie warto zdecydować się np. na powłokę gumowaną. Jeśli naszym priorytetem jest ochrona przed słońcem wybierzmy powłokę odbijającą promienie słoneczne. Pozostałe parametry, jak struktura i kolor plis, dobieramy stosownie do indywidualnych preferencji.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *